PF2272-500RJ1
PF2272-500RJ1 Riedon products by Bourns
PF2270.pdf
Виробник: Riedon products by Bourns
Description: RES CHAS MNT 500 OHM 5% 200W
Power (Watts): 200W
Tolerance: ±5%
Lead Style: M4 Threaded
Features: Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-227-4
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 1.496" L x 0.984" W (38.00mm x 25.00mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum Oxide
Height - Seated (Max): 0.484" (12.30mm)
Resistance: 500 Ohms
на замовлення 838 шт:
Написати відгук
Description: RES CHAS MNT 500 OHM 5% 200W, Power (Watts): 200W, Tolerance: ±5%, Lead Style: M4 Threaded, Features: Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 1.496" L x 0.984" W (38.00mm x 25.00mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Aluminum Oxide, Height - Seated (Max): 0.484" (12.30mm), Resistance: 500 Ohms.
Інші пропозиції PF2272-500RJ1
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PF2272-500RJ1 PF2272-500RJ1 Виробник : Bourns PF2270.pdf Thick Film Resistors - SMD PF2272 500 OHM X 5%