PF25-48W4
PF25-48W4 Nippon Pulse America, Inc.
Nippon%20Pulse%20PF_C_25%20Tin-Can%20Stepper%20Datasheet.pdf
Виробник: Nippon Pulse America, Inc.
Description: Tin-can step motor 48 steps 2.1V
Features: Round Shaft
Packaging: Box
Voltage - Rated: 2.1VDC
Size / Dimension: Round - 0.984" Dia (25.00mm)
Type: Permanent Magnet
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 7.5°
Diameter - Shaft: 0.079" (2.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.260" (32.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.323" (8.20mm)
Part Status: Active
Steps per Revolution: 48
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: Tin-can step motor 48 steps 2.1V, Features: Round Shaft, Packaging: Box, Voltage - Rated: 2.1VDC, Size / Dimension: Round - 0.984" Dia (25.00mm), Type: Permanent Magnet, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 7.5°, Diameter - Shaft: 0.079" (2.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.260" (32.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.323" (8.20mm), Part Status: Active, Steps per Revolution: 48.