Продукція > ELITE > PF2C820MNN1225
PF2C820MNN1225
PF2C820MNN1225 Elite
ELITE-PF.pdf PART-NUMBER-SYSTEM.pdf
Виробник: Elite
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 82uF; 160VDC; Ø12.5x25mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Operating temperature: -25...105°C
Tolerance: ±20%
Capacitance: 82µF
Operating voltage: 160V DC
Mounting: THT
Body dimensions: Ø12.5x25mm
Diameter: 12.5mm
Height: 25mm
Manufacturer series: PF
Terminal pitch: 5mm