PF42T-96Q4
PF42T-96Q4 Nippon Pulse America, Inc.
Nippon%20Pulse%20PF_C_42T%20Tin-Can%20Stepper%20Datasheet.pdf
Виробник: Nippon Pulse America, Inc.
Description: Tin Can Step Motor 96 steps 5VDC
Packaging: Box
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm)
Type: Hybrid
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 3.75°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 6.94 / 49
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.626" (15.90mm)
Part Status: Active
Coil Resistance: 12 Ohms
Steps per Revolution: 96
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: Tin Can Step Motor 96 steps 5VDC, Packaging: Box, Voltage - Rated: 5VDC, Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm), Type: Hybrid, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 3.75°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 6.94 / 49, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.626" (15.90mm), Part Status: Active, Coil Resistance: 12 Ohms, Steps per Revolution: 96.