PF42T-96R4
PF42T-96R4 Nippon Pulse America, Inc.
Nippon%20Pulse%20PF_C_42T%20Tin-Can%20Stepper%20Datasheet.pdf
Виробник: Nippon Pulse America, Inc.
Description: Tin-can step motor 96 steps 3.5V
Features: Round Shaft
Packaging: Box
Voltage - Rated: 3.5VDC
Size / Dimension: 1.654" Dia (42.00mm)
Type: Permanent Magnet
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 3.75°
Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.949" (49.50mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.626" (15.90mm)
Part Status: Active
Steps per Revolution: 96
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: Tin-can step motor 96 steps 3.5V, Features: Round Shaft, Packaging: Box, Voltage - Rated: 3.5VDC, Size / Dimension: 1.654" Dia (42.00mm), Type: Permanent Magnet, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 3.75°, Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.949" (49.50mm), Length - Shaft and Bearing: 0.626" (15.90mm), Part Status: Active, Steps per Revolution: 96.