PFR-100MGP
  • PFR-100MGP
  • PFR-100MGP
PFR-100MGP GW INSTEK
BH_PFR-100_V1_E.pdf 201803_UM_PFR-100_VC_E.pdf
Виробник: GW INSTEK
Category: One Channel Power Supplies
Description: Laboratory power supply: programmable; 0÷250VDC; 0÷2A; 85÷265VAC
Interface: analog; GPIB; LAN; RS232 / RS485; USB
Supply voltage: 85...265V AC
Dimensions: 70x124x300mm
Output current: 0...2A
Output voltage: 0...250V DC
Current stabilisation: ≤0.2%+ 2mA
Voltage stabilisation: ≤0.1%+ 200mV
Number of channels: 1
Maximum power: 100W
Kind of power supply: single-channel; switching
Manufacturer series: PFR-100
Type of laboratory power supply: programmable
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: One Channel Power Supplies, Description: Laboratory power supply: programmable; 0÷250VDC; 0÷2A; 85÷265VAC, Interface: analog; GPIB; LAN; RS232 / RS485; USB, Supply voltage: 85...265V AC, Dimensions: 70x124x300mm, Measuring instrument features: adjustable slew rate; constant voltage or constant current operation; overload protection; overvoltage protection; possibility of controling up to 31 devices; quiet operation - fanless structure; remote control via Internet capability, Output current: 0...2A, Output voltage: 0...250V DC, Current stabilisation: ≤0.2%+ 2mA, Voltage stabilisation: ≤0.1%+ 200mV, Number of channels: 1, Maximum power: 100W, Kind of power supply: single-channel; switching, Manufacturer series: PFR-100, Type of laboratory power supply: programmable.