PG20L-K20-HHF1 NMB Technologies Corporation
Stepping_Motor_with_Gearbox_Catalog.pdf
Виробник: NMB Technologies Corporation
Description: 20MM DIAMETER PM STEP MOTOR W1:6
Features: Flatted Shaft
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 10VDC
Size / Dimension: Round - 0.787" Dia (20.00mm)
Type: Permanent Magnet Gear Motor
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 0.198°
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.157" (4.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.984" (25.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm)
Current Rating (Amps): 350 mA
Coil Resistance: 10 Ohms
Steps per Revolution: 1818.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 20MM DIAMETER PM STEP MOTOR W1:6, Features: Flatted Shaft, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 10VDC, Size / Dimension: Round - 0.787" Dia (20.00mm), Type: Permanent Magnet Gear Motor, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 0.198°, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.157" (4.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.984" (25.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm), Current Rating (Amps): 350 mA, Coil Resistance: 10 Ohms, Steps per Revolution: 1818.0.