PG2S271MND2545Y
PG2S271MND2545Y Chinsan (Elite)
PG%20Series.pdf
Виробник: Chinsan (Elite)
Description: CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.27 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.461 A @ 100 kHz
на замовлення 180 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.27 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.461 A @ 100 kHz.