Продукція > RELPOL > PI6-1P-24VDC-01
PI6-1P-24VDC-01 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; SPDT; Ucoil: 24VDC; 50mA; 0.05A/30VAC; PI6; 30mΩ
Type of relay: interface
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 50mA
AC contacts rating @R: 0.05A / 30V AC
DC contacts rating @R: 0.05A / 36V DC
Switched voltage: max. 30V AC; max. 36V DC
Mounting: for DIN rail mounting
Manufacturer series: PI6
Relay variant: interface
Operate time: 6ms
Release time: 10ms
Operating temperature: -40...60°C
Contact material: AgSnO2
Body dimensions: 93.8x6.2x80mm
Contact resistance: 30mΩ
IP rating: IP20
Coil power consumption: 400mW
Coil voltage min.: 19.2V DC
Coil voltage max.: 28V DC
Current rating: 50mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; SPDT; Ucoil: 24VDC; 50mA; 0.05A/30VAC; PI6; 30mΩ, Type of relay: interface, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 50mA, AC contacts rating @R: 0.05A / 30V AC, DC contacts rating @R: 0.05A / 36V DC, Switched voltage: max. 30V AC; max. 36V DC, Mounting: for DIN rail mounting, Manufacturer series: PI6, Relay variant: interface, Operate time: 6ms, Release time: 10ms, Operating temperature: -40...60°C, Contact material: AgSnO2, Body dimensions: 93.8x6.2x80mm, Contact resistance: 30mΩ, IP rating: IP20, Coil power consumption: 400mW, Coil voltage min.: 19.2V DC, Coil voltage max.: 28V DC, Current rating: 50mA.