Продукція > RELPOL > PI84-048DC-M42G-MS-2012
PI84-048DC-M42G-MS-2012 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 48VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC; PI84
Manufacturer series: PI84
Mounting: for DIN rail mounting
Related items: GZM80
Type of relay: interface
IP rating: IP20
Relay variant: Relay set
Operating temperature: -40...85°C
Release time: 3ms
Operate time: 7ms
Body dimensions: 81.6x15.9x67mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 480mW
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Contact current max.: 8A
Current rating: 8A
Coil voltage min.: 33.6V DC
Rated coil voltage: 48V DC
Coil voltage max.: 122.4V DC
Switched voltage: max. 300V AC
Coil resistance: 5.7kΩ
Contacts configuration: DPDT
Contact material: AgNi
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 48VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC; PI84, Manufacturer series: PI84, Mounting: for DIN rail mounting, Related items: GZM80, Type of relay: interface, IP rating: IP20, Relay variant: Relay set, Operating temperature: -40...85°C, Release time: 3ms, Operate time: 7ms, Body dimensions: 81.6x15.9x67mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 480mW, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Contact current max.: 8A, Current rating: 8A, Coil voltage min.: 33.6V DC, Rated coil voltage: 48V DC, Coil voltage max.: 122.4V DC, Switched voltage: max. 300V AC, Coil resistance: 5.7kΩ, Contacts configuration: DPDT, Contact material: AgNi.