Продукція > RELPOL > PIR152-024DC-00T
PIR152-024DC-00T RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; 20A; 10A/250VAC; PIR15
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 20A
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
Mounting: for DIN rail mounting
Manufacturer series: PIR15
Relay variant: industrial
Switched voltage: max. 250V AC
Operate time: 18ms
Operating temperature: -25...55°C
Contact material: AgNi
Body dimensions: 73x38.2x85.4mm
Coil resistance: 430Ω
Mechanical durability: 20000000 cycles
IP rating: IP20
Coil voltage min.: 19.2V DC
Coil voltage max.: 26.4V DC
Electrical connection: screw terminals
Related items: GZP8
Number of pins: 8
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; 20A; 10A/250VAC; PIR15, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 20A, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, Mounting: for DIN rail mounting, Manufacturer series: PIR15, Relay variant: industrial, Switched voltage: max. 250V AC, Operate time: 18ms, Operating temperature: -25...55°C, Contact material: AgNi, Body dimensions: 73x38.2x85.4mm, Coil resistance: 430Ω, Mechanical durability: 20000000 cycles, IP rating: IP20, Coil voltage min.: 19.2V DC, Coil voltage max.: 26.4V DC, Electrical connection: screw terminals, Related items: GZP8, Number of pins: 8.