Продукція > RELPOL > PIR2-048DC-00LD
PIR2-048DC-00LD
PIR2-048DC-00LD RELPOL
e_PIR2_GZM2.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 48VDC; 12A; 12A/250VAC; 12A/24VDC
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Operating temperature: -40...55°C
Body dimensions: 75x27x82mm
Contact resistance: 100mΩ
Max. operating current: 12A
DC contacts rating @R: 12A / 24V DC
AC contacts rating @R: 12A / 250V AC
Rated coil voltage: 48V DC
Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC
OEM number: 855596
Coil resistance: 2.6kΩ
Contact material: AgNi
Contacts configuration: DPDT
Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R2 relay
Relay variant: Relay set
Leads: screw terminals
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 48VDC; 12A; 12A/250VAC; 12A/24VDC, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Operating temperature: -40...55°C, Body dimensions: 75x27x82mm, Contact resistance: 100mΩ, Max. operating current: 12A, DC contacts rating @R: 12A / 24V DC, AC contacts rating @R: 12A / 250V AC, Rated coil voltage: 48V DC, Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC, OEM number: 855596, Coil resistance: 2.6kΩ, Contact material: AgNi, Contacts configuration: DPDT, Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R2 relay, Type of relay: interface, Manufacturer series: R2, Relay variant: Relay set, Leads: screw terminals.