Продукція > ELITE > PJ2C470MNN1020
PJ2C470MNN1020
PJ2C470MNN1020 Elite
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 160VDC; Ø10x20mm; Pitch: 5mm
Mounting: THT
Terminal pitch: 5mm
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x20mm
Height: 20mm
Operating current: 0.3A
Operating voltage: 160V DC
Tolerance: ±20%
Service life: 8000h
Type of capacitor: electrolytic
Manufacturer series: PJ
Operating temperature: -25...105°C
Capacitance: 47µF
на замовлення 4 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 160VDC; Ø10x20mm; Pitch: 5mm, Mounting: THT, Terminal pitch: 5mm, Diameter: 10mm, Body dimensions: Ø10x20mm, Height: 20mm, Operating current: 0.3A, Operating voltage: 160V DC, Tolerance: ±20%, Service life: 8000h, Type of capacitor: electrolytic, Manufacturer series: PJ, Operating temperature: -25...105°C, Capacitance: 47µF.