PK2W391MND2553
PK2W391MND2553 Chinsan (Elite)
PK%20Series.pdf
Виробник: Chinsan (Elite)
Description: CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 480mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.165" (55.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.289 A @ 50 kHz
на замовлення 177 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 480mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.165" (55.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.289 A @ 50 kHz.