PLD1000-DFTA24-24
PLD1000-DFTA24-24 Powerland Technology, Inc.
PLD1000-DFTA.pdf
Виробник: Powerland Technology, Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 24V 1000W
Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Full Brick
Size / Dimension: 4.70" L x 2.50" W x 0.52" H (119.4mm x 63.5mm x 13.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 93.6%
Current - Output (Max): 42A
Supplier Device Package: Full Brick
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 24V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 1.008 kW
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC/DC CONVERTER 24V 1000W, Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Full Brick, Size / Dimension: 4.70" L x 2.50" W x 0.52" H (119.4mm x 63.5mm x 13.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 93.6%, Current - Output (Max): 42A, Supplier Device Package: Full Brick, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 24V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 1.008 kW, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.