PM20-151K Bourns Inc.
PM20 Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 150UH 65MA 15 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 15Ohm Max
Q @ Freq: 20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 8MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 796 kHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm)
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 65 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 150UH 65MA 15 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 15Ohm Max, Q @ Freq: 20 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 8MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 796 kHz, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm), Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 65 mA.