PM20-820K Bourns Inc.
PM20%20Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 82UH 45MA 10 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 10Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 11MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm)
Inductance: 82 µH
Current Rating (Amps): 45 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 82UH 45MA 10 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 10Ohm Max, Q @ Freq: 30 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 11MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm), Inductance: 82 µH, Current Rating (Amps): 45 mA.