PM20-R082M Bourns Inc.
PM20 Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 82NH 450MA 400MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 400mOhm Max
Q @ Freq: 27 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 900MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm)
Inductance: 82 nH
Current Rating (Amps): 450 mA