PM20L-180-043
PM20L-180-043 Lin Engineering
PM20L-180-043.pdf
Виробник: Lin Engineering
Description: PERMANENT MAGNET STEPPER MOTOR
Features: Round Shaft
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Round - 0.787" Dia (20.00mm)
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads with Connector
Step Angle: 18°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 1.7 / 11.8
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.059" (1.50mm)
Mounting Hole Spacing: 0.984" (25.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm)
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 0.43 A
Coil Resistance: 7 Ohms
Steps per Revolution: 20.0
на замовлення 16 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PERMANENT MAGNET STEPPER MOTOR, Features: Round Shaft, Packaging: Tray, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Round - 0.787" Dia (20.00mm), Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads with Connector, Step Angle: 18°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 1.7 / 11.8, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.059" (1.50mm), Mounting Hole Spacing: 0.984" (25.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm), Part Status: Active, Current Rating (Amps): 0.43 A, Coil Resistance: 7 Ohms, Steps per Revolution: 20.0.