PM20S-1R8K Bourns Inc.
PM20S Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 1.8UH 350MA 850MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 850mOhm Max
Q @ Freq: 30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 85MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm)
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 350 mA