PM20S-3R3K Bourns Inc.
PM20S Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 3.3UH 270MA 1.1OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.1Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 60MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm)
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 270 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 3.3UH 270MA 1.1OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.1Ohm Max, Q @ Freq: 30 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 60MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm), Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 270 mA.