PM20S-R015M Bourns Inc.
PM20S%20Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 15NH 720MA 120MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 120mOhm Max
Q @ Freq: 50 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 1GHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 15 nH
Current Rating (Amps): 720 mA