PM25S-075-050
PM25S-075-050 Lin Engineering
PM25S-075-047.pdf
Виробник: Lin Engineering
Description: PERMANENT MAGNET STEPPER MOTOR
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Round - 0.984" Dia (25.00mm)
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads with Connector
Step Angle: 7.5°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 2.2 / 15.7
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.079" (2.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.260" (32.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm)
Current Rating (Amps): 0.5 A
Coil Resistance: 6 Ohms
Steps per Revolution: 48.0
на замовлення 11 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PERMANENT MAGNET STEPPER MOTOR, Packaging: Tray, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Round - 0.984" Dia (25.00mm), Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads with Connector, Step Angle: 7.5°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 2.2 / 15.7, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.079" (2.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.260" (32.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm), Current Rating (Amps): 0.5 A, Coil Resistance: 6 Ohms, Steps per Revolution: 48.0.