PM40-151K Bourns Inc.
PM40 Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 150UH 105MA 9 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 9Ohm Max
Q @ Freq: 40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 5MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 796 kHz
Supplier Device Package: 1812
Height - Seated (Max): 0.126" (3.20mm)
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 105 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 150UH 105MA 9 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 9Ohm Max, Q @ Freq: 40 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 5MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 796 kHz, Supplier Device Package: 1812, Height - Seated (Max): 0.126" (3.20mm), Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 105 mA.