PM40-1R2K Bourns Inc.
PM40%20Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 1.2UH 430MA 550 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 550mOhm Max
Q @ Freq: 50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 80MHz
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 1812
Height - Seated (Max): 0.126" (3.20mm)
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 430 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 1.2UH 430MA 550 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 550mOhm Max, Q @ Freq: 50 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 80MHz, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Supplier Device Package: 1812, Height - Seated (Max): 0.126" (3.20mm), Inductance: 1.2 µH, Current Rating (Amps): 430 mA.