PM42L-075-055
PM42L-075-055 Lin Engineering
PM42L-075-042.pdf
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm)
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads with Connector
Step Angle: 7.5°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 13.2 / 93.21
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.949" (49.50mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm)
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 0.55 A
Coil Resistance: 7 Ohms
Steps per Revolution: 48.0
на замовлення 19 шт:
Написати відгук
Description: PERMANENT MAGNET STEPPER MOTOR, Packaging: Tray, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm), Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads with Connector, Step Angle: 7.5°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 13.2 / 93.21, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.949" (49.50mm), Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm), Part Status: Active, Current Rating (Amps): 0.55 A, Coil Resistance: 7 Ohms, Steps per Revolution: 48.0.