PM43-560K
PM43-560K Bourns Inc.
pm43_series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 56UH 420MA 937MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 937mOhm
Frequency - Self Resonant: 14MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm)
Inductance: 56 µH
Current Rating (Amps): 420 mA