PM43-5R6M
PM43-5R6M Bourns Inc.
PM43_Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 5.6UH 990MA 126MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 126mOhm
Frequency - Self Resonant: 43MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm)
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 990 mA