PM43-8R2M
PM43-8R2M Bourns Inc.
PM43_Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 8.2UH 840MA 147MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 147mOhm
Frequency - Self Resonant: 35MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 840 mA