PM74SH-100M Bourns Inc.
PM74S%20Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 10UH 1.65A 70 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 70mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 25MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.193" (4.90mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.65 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 10UH 1.65A 70 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 70mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 25MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.193" (4.90mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 1.65 A.