PM75-471K Bourns Inc.
PM75 Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 470UH 340MA 1.96OHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 1.96Ohm Max
Frequency - Self Resonant: 3MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 340 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 470UH 340MA 1.96OHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -30°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 1.96Ohm Max, Frequency - Self Resonant: 3MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 470 µH, Current Rating (Amps): 340 mA.