PMC-1401SX
PMC-1401SX PIC GmbH
pmc1401sx_ds_1.0.pdf
Виробник: PIC GmbH
Description: SWITCH REED LATCHING 500MA 100V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: SPST-NO, Latching
Type: Glass Body Reed
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Axial
Length - Overall: 0.724" (18.40mm)
Power - Rated: 5W
Current - Switching: 500mA (AC/DC)
Voltage - Switching DC: 140 V
Operate Time: 1 ms
Release Time: 0.4 ms
Size - Body: 0.138" Dia x 0.559" L (3.50mm x 14.20mm)
Current - Carry: 700mA (AC/DC)
Voltage - Switching AC: 100 V
Part Status: Active
на замовлення 86 шт:
Написати відгук
Description: SWITCH REED LATCHING 500MA 100V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Surface Mount, Circuit: SPST-NO, Latching, Type: Glass Body Reed, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Axial, Length - Overall: 0.724" (18.40mm), Power - Rated: 5W, Current - Switching: 500mA (AC/DC), Voltage - Switching DC: 140 V, Operate Time: 1 ms, Release Time: 0.4 ms, Size - Body: 0.138" Dia x 0.559" L (3.50mm x 14.20mm), Current - Carry: 700mA (AC/DC), Voltage - Switching AC: 100 V, Part Status: Active.