PMEG3002AEBYL
PMEG3002AEBYL Nexperia USA Inc.
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: PMEG3002AEB/SOD523/SC-79
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 20pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 200mA
Supplier Device Package: SOD-523
Operating Temperature - Junction: 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 480 mV @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 10 V