PMEG4002ELD-QYL
PMEG4002ELD-QYL Nexperia USA Inc.
PMEG4002ELD-Q.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE SCHOTT 40V 200MA DFN1006D2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-XDFN
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 4 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 14pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 200mA
Supplier Device Package: DFN1006D-2
Operating Temperature - Junction: 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTT 40V 200MA DFN1006D2, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-XDFN, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Reverse Recovery Time (trr): 4 ns, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 14pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 200mA, Supplier Device Package: DFN1006D-2, Operating Temperature - Junction: 150°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.