PNE20050EP-QX
PNE20050EP-QX Nexperia USA Inc.
PNE20050EP-Q.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: PNE20050EP-Q/SOD128/FLATPOWER
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-128
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 30 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 55pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: SOD-128/CFP5
Operating Temperature - Junction: 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 200 V