POT2218M-20K
POT2218M-20K SR PASSIVES
SR_Passives-POT2218M.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Wire multiturn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; multiturn; 20kΩ; 2W; ±5%; 6.35mm; linear
Resistance: 20kΩ
Power: 2W
Tolerance: ±5%
Shaft surface: smooth
Characteristics: linear
Shaft material: metal
Potentiometer features: precise
Type of potentiometer: shaft
Kind of potentiometer: multiturn
Operating temperature: -55...125°C
Diameter: 22mm
Body dimensions: Ø22x18mm
Shaft diameter: 6.35mm
Height: 18mm
Shaft length: 13mm
Linearity tolerance: ±0.25%
Number of electrical turns: 10
Mechanical durability: 250000 cycles
Min. insulation resistance: 1GΩ
Fastening thread: M9x0,75
Track material: wirewound
на замовлення 358 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Wire multiturn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; multiturn; 20kΩ; 2W; ±5%; 6.35mm; linear, Resistance: 20kΩ, Power: 2W, Tolerance: ±5%, Shaft surface: smooth, Characteristics: linear, Shaft material: metal, Potentiometer features: precise, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: multiturn, Operating temperature: -55...125°C, Diameter: 22mm, Body dimensions: Ø22x18mm, Shaft diameter: 6.35mm, Height: 18mm, Shaft length: 13mm, Linearity tolerance: ±0.25%, Number of electrical turns: 10, Mechanical durability: 250000 cycles, Min. insulation resistance: 1GΩ, Fastening thread: M9x0,75, Track material: wirewound.