PPA180-40
PPA180-40 TWINTEX
Twintex_PPA100_202405rev.pdf
Виробник: TWINTEX
Category: One Channel Power Supplies
Description: Laboratory power supply: programmable; 500mVDC÷40.5VDC; 0÷16.4A
Type of laboratory power supply: programmable
Kind of power supply: single-channel; switching
Number of channels: 1
Output voltage: 500mV DC...40.5V DC
Output current: 0...16.4A
Supply voltage: 100...240V AC
Kind of display used: LCD TFT 4,3"
Voltage stabilisation: ≤0.01%+ 3mV
Current stabilisation: ≤0.1%+ 5mA
Maximum power: 180W
Interface: RS232; RS485
Measuring instrument features: battery charge mode; remote sense function
Standard equipment: mains cable; software; user's manual
Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; overheating OTP
Dimensions: 140x55x315mm
Voltage (regulated) ripple and noise: ≤6Vrms
The programming method: keypad; knob
Software: included
Related items: GTL-232
на замовлення 15 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: One Channel Power Supplies, Description: Laboratory power supply: programmable; 500mVDC÷40.5VDC; 0÷16.4A, Type of laboratory power supply: programmable, Kind of power supply: single-channel; switching, Number of channels: 1, Output voltage: 500mV DC...40.5V DC, Output current: 0...16.4A, Supply voltage: 100...240V AC, Kind of display used: LCD TFT 4,3", Voltage stabilisation: ≤0.01%+ 3mV, Current stabilisation: ≤0.1%+ 5mA, Maximum power: 180W, Interface: RS232; RS485, Measuring instrument features: battery charge mode; remote sense function, Standard equipment: mains cable; software; user's manual, Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; overheating OTP, Dimensions: 140x55x315mm, Voltage (regulated) ripple and noise: ≤6Vrms, The programming method: keypad; knob, Software: included, Related items: GTL-232.