PPA400-80
  • PPA400-80
  • PPA400-80
  • PPA400-80
  • PPA400-80
PPA400-80 TWINTEX
Виробник: TWINTEX
Category: One Channel Power Supplies
Description: Laboratory power supply: programmable; 0÷80.5VDC; 0÷20.5A; 400W
Output voltage: 0...80.5V DC
Supply voltage: 190...253V AC
Interface: RS232; RS485
Output current: 0...20.5A
Voltage stabilisation: ≤0.1%+ 5mV
Dimensions: 215x89x352mm
Current stabilisation: ≤0.2%+ 5mA
Number of channels: 1
Maximum power: 400W
Standard equipment: mains cable
Software: LabVIEW
The programming method: keypad; knob
Kind of display used: LCD TFT 4,3"
Kind of power supply: single-channel; switching
Measurement: low- resistance
Type of laboratory power supply: programmable
на замовлення 10 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: One Channel Power Supplies, Description: Laboratory power supply: programmable; 0÷80.5VDC; 0÷20.5A; 400W, Output voltage: 0...80.5V DC, Protection: against reverse polarity; anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; over current OCP; overheating OTP, Supply voltage: 190...253V AC, Interface: RS232; RS485, Output current: 0...20.5A, Voltage stabilisation: ≤0.1%+ 5mV, Dimensions: 215x89x352mm, Current stabilisation: ≤0.2%+ 5mA, Number of channels: 1, Maximum power: 400W, Measuring instrument features: 300 sets memory; battery charge mode; built-in alarm; high accuracy; remote sense function, Standard equipment: mains cable, Software: LabVIEW, The programming method: keypad; knob, Kind of display used: LCD TFT 4,3", Kind of power supply: single-channel; switching, Measurement: low- resistance, Type of laboratory power supply: programmable.