PPC5567MVR132
PPC5567MVR132 NXP USA Inc.
MPC5567.pdf
Виробник: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT 2MB FLASH 416PBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 416-BBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 132MHz
Program Memory Size: 2MB (2M x 8)
RAM Size: 80K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: e200z6
Data Converters: A/D 40x12b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.35V ~ 1.65V