PPC5605BCLQ48
PPC5605BCLQ48 NXP USA Inc.
MPC5607B.pdf
Виробник: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT 768KB FLASH 144LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 48MHz
Program Memory Size: 768KB (768K x 8)
RAM Size: 64K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 64K x 8
Core Processor: e200z0h
Data Converters: A/D 15x10b, 5x12b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V