PPPN181BFLC Sullins Connector Solutions
PPPNxx1BFLx.pdf
Виробник: Sullins Connector Solutions
Description: CONN HDR 18POS 0.079 GOLD SMD
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 150V
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 18
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Gold
Insulation Height: 0.181" (4.60mm)
Number of Rows: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HDR 18POS 0.079 GOLD SMD, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 150V, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 18, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Insulation Height: 0.181" (4.60mm), Number of Rows: 1.