PQ108081H-331MHF
PQ108081H-331MHF ITG Electronics, Inc.
ce92aa6013b0f31b965610a2f3bfab7c.pdf
Виробник: ITG Electronics, Inc.
Description: 330.00UH, 20%, 69.40MOHM, 5.35A
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 3-SMD
Size / Dimension: 1.100" L x 1.100" W (27.94mm x 27.94mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 69.4mOhm
Current - Saturation (Isat): 5.1A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 300 kHz
Supplier Device Package: 3-SMD
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 330 µH
Current Rating (Amps): 6.7 A