PQ12-63-12-P
PQ12-63-12-P Actuonix Motion Devices Inc
ActuonixPQ12Datasheet.pdf
Виробник: Actuonix Motion Devices Inc
Description: PQ12-P MICRO LINEAR ACTUATOR
Packaging: Retail Package
Voltage - Rated: 12VDC
Type: Linear Actuator
Accuracy: ±0.10mm
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads with Connector
Duty Cycle: 20%
Stroke Length: 0.787" (20.00mm)
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Gear Reduction Ratio: 63
Motor Type: Brushed
Part Status: Active
Speed: 0.59 in/s (15.0 mm/s)
Construction: Ball Screw
Load Force (Dynamic): 10.12lbf (45.0N)
Feedback Type: Potentiometer
на замовлення 49 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PQ12-P MICRO LINEAR ACTUATOR, Packaging: Retail Package, Voltage - Rated: 12VDC, Type: Linear Actuator, Accuracy: ±0.10mm, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads with Connector, Duty Cycle: 20%, Stroke Length: 0.787" (20.00mm), Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Gear Reduction Ratio: 63, Motor Type: Brushed, Part Status: Active, Speed: 0.59 in/s (15.0 mm/s), Construction: Ball Screw, Load Force (Dynamic): 10.12lbf (45.0N), Feedback Type: Potentiometer.