PQC250-30
PQC250-30 Murata Power Solutions
pqc250-2941170.pdf
Виробник: Murata Power Solutions
Switching Power Supplies
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; AC/DC,open; 250W; 90÷264VDC; OUT: 2; 8.33A, Related items: PQC-COVER, Operating temperature: -10...70°C, Electrical connection: Molex connector, Manufacturer series: PQC250, Type of power supply: switching, Body dimensions: 127x76.2x35.2mm, Output current 2: 0.5A, Number of outputs: 2, Output current: 8.33A, Output voltage 2: 5V DC, Output voltage: 30V DC, Supply voltage: 90...264V DC, Efficiency: 95%, Power: 0.25kW, Insulation voltage: 1.5kV, Kind of power supply: AC/DC; open, Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; overheating OTP, Additional functions: auxiliary DC output 5V/500mA, Mounting: mounting holes, Application: industry; medical applications; telecommunication.
Інші пропозиції PQC250-30
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PQC250-30 Виробник : Murata Power Solutions Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; AC/DC,open; 250W; 90÷264VDC; OUT: 2; 8.33A
Related items: PQC-COVER
Operating temperature: -10...70°C
Type of power supply: switching
Body dimensions: 127x76.2x35.2mm
Output current 2: 0.5A
Number of outputs: 2
Output current: 8.33A
Output voltage 2: 5V DC
Output voltage: 30V DC
Supply voltage: 90...264V DC
Efficiency: 95%
Power: 0.25kW
Insulation voltage: 1.5kV
Kind of power supply: AC/DC; open
Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; overheating OTP
Additional functions: auxiliary DC output 5V/500mA