PQC250-54D
PQC250-54D Murata Power Solutions Inc.
pqc250.pdf
Виробник: Murata Power Solutions Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 54V 250W
Packaging: Box
Power (Watts): 250W
Features: Load Sharing, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CCC, cCSAus, CE, TUV
Efficiency: 95%
Voltage - Output 1: 54V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 4.6 A
на замовлення 11 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; AC/DC,open; 250W; 90÷264VDC; OUT: 2; 4.6A, Related items: PQC-COVER, Operating temperature: -10...70°C, Electrical connection: Molex connector, Manufacturer series: PQC250, Type of power supply: switching, Body dimensions: 127x76.2x35.2mm, Output current 2: 0.5A, Number of outputs: 2, Output current: 4.6A, Output voltage 2: 5V DC, Output voltage: 54V DC, Supply voltage: 90...264V DC, Efficiency: 95%, Power: 0.25kW, Insulation voltage: 1.5kV, Kind of power supply: AC/DC; open, Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; overheating OTP, Additional functions: auxiliary DC output 5V/500mA, Mounting: mounting holes, Application: industry; medical applications; telecommunication.
Інші пропозиції PQC250-54D
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PQC250-54D PQC250-54D Виробник : Murata Power Solutions pqc250-1100727.pdf Switching Power Supplies AC/DC 54V 250W Droop Openframe
на замовлення 49 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
PQC250-54D Виробник : Murata Power Solutions pqc250.pdf Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; AC/DC,open; 250W; 90÷264VDC; OUT: 2; 4.6A
Related items: PQC-COVER
Operating temperature: -10...70°C
Type of power supply: switching
Body dimensions: 127x76.2x35.2mm
Output current 2: 0.5A
Number of outputs: 2
Output current: 4.6A
Output voltage 2: 5V DC
Output voltage: 54V DC
Supply voltage: 90...264V DC
Efficiency: 95%
Power: 0.25kW
Insulation voltage: 1.5kV
Kind of power supply: AC/DC; open
Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; overheating OTP
Additional functions: auxiliary DC output 5V/500mA