PQU650-48P Murata Power Solutions
Виробник: Murata Power Solutions
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; AC/DC,open; 650W; 90÷264VDC; OUT: 1; 13.6A
Mounting: mounting holes
Operating temperature: -30...70°C
Related items: COVER; PQU-COVER; PQU-F
Kind of power supply: AC/DC; open
Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; overheating OTP
Manufacturer series: PQU650
Application: industry; PoE; telecommunication
Electrical connection: terminals
Type of power supply: switching
Body dimensions: 152.4x101.6x42.8mm
Output current 2: 0.5A
Output current 3: 0.6A
Number of outputs: 1
Output voltage 2: 5V DC
Supply voltage: 90...264V DC
Output voltage 3: 12V DC
Output current: 13.6A
Output voltage: 48V DC
Efficiency: 94%
Power: 650W
Insulation voltage: 1.5kV
Additional functions: auxiliary DC output 5V/500mA; auxiliary DC output 12V/600mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; AC/DC,open; 650W; 90÷264VDC; OUT: 1; 13.6A, Mounting: mounting holes, Operating temperature: -30...70°C, Related items: COVER; PQU-COVER; PQU-F, Kind of power supply: AC/DC; open, Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; overheating OTP, Manufacturer series: PQU650, Application: industry; PoE; telecommunication, Electrical connection: terminals, Type of power supply: switching, Body dimensions: 152.4x101.6x42.8mm, Output current 2: 0.5A, Output current 3: 0.6A, Number of outputs: 1, Output voltage 2: 5V DC, Supply voltage: 90...264V DC, Output voltage 3: 12V DC, Output current: 13.6A, Output voltage: 48V DC, Efficiency: 94%, Power: 650W, Insulation voltage: 1.5kV, Additional functions: auxiliary DC output 5V/500mA; auxiliary DC output 12V/600mA.