PR2-103-JTW
PR2-103-JTW RCD Components
PR-Series-Datasheet.pdf
Виробник: RCD Components
Description: RES 10K OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±5%
Features: High Voltage, Pulse Withstanding
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.312" Dia x 0.874" L (7.92mm x 22.20mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: Axial
Part Status: Active
Resistance: 10 kOhms
Написати відгук
Description: RES 10K OHM 5% 2W AXIAL, Power (Watts): 2W, Tolerance: ±5%, Features: High Voltage, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.312" Dia x 0.874" L (7.92mm x 22.20mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: Axial, Part Status: Active, Resistance: 10 kOhms.