PR25-36V-S-360-1A
PR25-36V-S-360-1A Same Sky (Formerly CUI Devices)
pr25.pdf
Виробник: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: 19 X 15.3 X 15.7 MM, 36 V, 15 A,
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 36VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 300VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 27 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2770VA, 300W
Написати відгук
Description: 19 X 15.3 X 15.7 MM, 36 V, 15 A,, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 36VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 300VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VDC, Must Operate Voltage: 27 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 2770VA, 300W.