PRD-11AH0-240
PRD-11AH0-240 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
product-1-1393127-8.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 240V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 45°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 43 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom
Must Release Voltage: 24 VAC
Must Operate Voltage: 204 VAC
Operate Time: 40 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 240V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 45°C, Termination Style: Screw Terminal, Approval Agency: CSA, UL, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 43 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom, Must Release Voltage: 24 VAC, Must Operate Voltage: 204 VAC, Operate Time: 40 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B.
Інші пропозиції PRD-11AH0-240
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRD-11AH0-240 PRD-11AH0-240 Виробник : TE Connectivity / AMP ENG_DS_1308242_PRD_1120-116991.pdf General Purpose Relays DPDT 20A 240VAC HD-PWR GEN PURP RLY