PRD-3DR4-24 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_PRD&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 80°C
Termination Style: Screw Terminal
Approval Agency: CSA, UL
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 84 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Rating (Current): 50 A
Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 40 ms
Release Time: 20 ms
Coil Insulation: Class B
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 80°C, Termination Style: Screw Terminal, Approval Agency: CSA, UL, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 84 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X), Contact Rating (Current): 50 A, Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 40 ms, Release Time: 20 ms, Coil Insulation: Class B.
Інші пропозиції PRD-3DR4-24
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRD-3DR4-24 PRD-3DR4-24 Виробник : TE Connectivity / P&B ENG_DS_1308242_PRD_1120-116991.pdf General Purpose Relays 50A 24VDC SPST-NO-DM